Mi egy színjátszó csoport vagyunk, amit MáSzínháznak hívnak. Csoportalkalmainkon téged is örömmel látnánk!
Van, amelyiken beszélgetünk, játszunk, máshol táncolunk. Megtanuljuk, hogy a színpadon hogyan lehet jól mozogni és beszélni.
A színpadon nagyon fontos, hogy odafigyeljünk egymásra.
A tanáraink nagyon jó fejek. Barátságosak és izgalmas velük dolgozni. A segítőink velünk játszanak, és sokat segítenek nekünk az előadások során.
Ha te is szeretsz játszani, gyere el a MáSzínházba! Te is megtanulhatod, amit mi. Ha te is akarod, játszani fogsz előadásokban. Beszéld meg szüleiddel, hogyan tudsz jelentkezni a MáSzínház tagjai közé!
Várunk szeretettel!
A foglalkozásokról
A MáSzínház közösségének tagjai értelmi fogyatékossággal élő fiatal felnőttek, önkéntes segítők és színházi szakemberek. A közös munkánkban nem elsősorban a bemutató a fontos, hanem az azt megelőző nevelési folyamat. A performatív (előadó-művészeti) játékaink és gyakorlataink az emberépítést célozzák, feladatuk a személyiségformálás, a kapcsolatfelvétel, a kapcsolattartás, a közlés megkönnyítése. Programjaink aktív részvételt, cselekvést igényelnek tagjainktól. A résztvevők passzív szemlélőből aktív, a történéseket maguk alakító, változtató játékossá válnak, akik egy saját önkifejezési móddal képessé válnak a társadalom felé is kommunikálni, amit érdemes, sőt fontos tudni róluk.
A foglalkozások mindegyike öt területre fókuszál:
- önállóságra nevelés
- művészeti nevelés
- képességfejlesztés
- szórakozás, kikapcsolódás
- közösségi élet
A MáSzínház foglalkozásain tekintettel vagyunk a résztvevők fogyatékosságából eredő sajátosságaira, de nem kezeljük azokat se többnek, se kevesebbnek, mint egyedi vonások, működésmódok. Ez a 2005 óta működő közösségünk legfontosabb hajtóereje: mindannyian képesek vagyunk arra, hogy cselekvők, kreatívak, alkotók legyünk.
2020 szeptemberétől egyes hagyományos programjaink tovább működnek, néhány megszűnik vagy átalakul.
Az egyes foglalkozás típusok minimum 7 fővel indulnak el.
Részvételi díjak
Közösségünk az AppArt Egyesület fenntartásában működik. Foglalkozásainkat az Emberi Erőforrások Minisztériuma, a Nemzeti Fogyatékosságügyi és Szociálpolitikai Központ Nonprofit Kft., a Nemzeti Tehetség Program és az Eötvös József Gimnázium támogatásával valósíthatjuk meg. A támogatások fedezik a foglalkozások teljes díjának (10.000 Ft/résztvevő/hó) 40%-át. A további 60%-ot kérjük hozzájárulásként befizetni.
Ettől a rendszertől eltérő a DráMaradunk csoport, ahol a szülőkre tekintettel alacsonyabb összegű hozzájárulást kérünk. Illetve a meghívásos csoportok, amelyek extra energiabefektetést kívánnak a résztvevőktől.
Illetve az idei évtől a tavaly ingyenesen biztosított Színpadi beszéd fejlesztő alkalmakhoz is kérünk hozzájárulást, viszont kiscsoportos formában, 3-5 fővel valósul meg.
Minden foglalkozásunkon az új résztvevők számára az első alkalom próba, így ingyenes.