A MáSzínházban játszott produkciók formailag, témájukat és célközönségüket tekintve is széles skálán mozognak. Előadásaink két legfőbb összekötő eleme az alkotási folyamat során alkalmazott attitűd, amely az általunk képviselt értékekhez híven az elfogadáson és partnerségen alapszik; illetve a vágy, hogy aki nézőként vagy résztvevőként velünk tart, olyan élményben legyen része, amit tovább visz magával, és új gondolatokat ébreszt benne.
Inkluzív előadásainkban egyenértékű partnerekként játszanak együtt ép értelmű és értelmi fogyatékossággal élő színészek. Ezekben az előadásokban sem támasztjuk azt a lehetetlen elvárást nézőinkkel szemben, hogy hagyják figyelmen kívül: sérült embereket látnak a színpadon. De azt szeretnénk, ha akadályaik mellett meglátnák a lehetőségeiket és a teljesítményüket is. Ehhez mintát is kínálunk azáltal, hogy nézőink tanúi lehetnek a közösségi művészetnek, amelyben ép értelmű vendégművészeink már megtapasztalták és közvetíteni tudják azt, hogy teljes értékű kollégákkal dolgoznak együtt.
Színházi nevelési előadásainkban már be is vonjuk nézőinket, résztvevőkké téve őket. A darabok többsége az 5-18 éves korosztálynak szól, és különböző társadalmi, közösségi és egyéni kérdéseket feszegető történeteket mesél el. De készítünk ilyen előadást felnőttek közösségeinek, például céges dolgozóknak is. A középpontba helyezett témákat közösen dolgozzuk fel a résztvevő csoportokkal, beszélgetések, drámajátékok, és akár a szerepbe léptetésük útján. Gyakran a résztvevőink határozhatják meg, hova fut ki egy-egy történet.
Feldolgozó foglalkozásainkat és beszélgetéseinket az inkluzív előadásokhoz kapcsoljuk. Ahogy a program neve is jelzi, ezek célja a látottak feldolgozása, az élmény elmélyítése.